Європейський Харків

Візовий центр ФРН у Харкові: перші враження відвідувачів

Субота, 13 липня 2013 19:59
компьютерная помощь Сызрань
новости Винница
  • Автор: Олександра Індюхова

З 11 червня в Харкові працює візовий центр ФРН. Нині тут обслуговують до 50 людей на добу. Чи задоволені заявники запропонованим сервісом, з’ясовувала кореспондентка DW.

Кондиціонер, зручні лави для відвідувачів, електронне табло, де постійно з’являється інформація, до якого віконця підходити людині з тим чи іншим номерком. Перед дверима візового центру взагалі немає скупчення людей. А також немає "консультантів незрозумілого походження", які пропонують за гроші свою допомогу, приміром, із заповнення анкети, ділиться своїми враженнями 55-тирічна харків’янка Віра Дмитрівна, яка раніше щороку влітку їздила до Києва оформлювати візу, аби відвідати сина в Берліні. "Я вражена. Так тихо все, спокійно. Мені в Києві було завжди якось некомфортно, нібито я на допиті якомусь", - розповіла вона DW.

Ще одна харківська пенсіонерка Ірина Львівна теж кожного літа подорожує до доньки в Німеччину. Вона радіє, що її витрати, щоб одержати візу, скоротилися ледь не втричі. "Не треба купувати квитки на потяг, щоб двічі відвідати Київ. Я тут сіла на трамвай і через 20 хвилин вже подала документи, очікувала 50 хвилин. І максимум через тиждень я вже заберу паспорт",- каже жінка.

Невдоволені таки є

Проте харків’янка Ірина залишила візовий центр не в найкращому настрої. Вона розповіла DW, що буде писати скаргу в посольство на дії співробітників центру. "У мене чомусь забрали оригінал свідоцтва про шлюб моєї доньки з громадянином Німеччини! Думаю, що в них тут ще не все налагоджено", - заявила у розмові з DW засмучена жінка.

Утім, на офіційному сайті посольства ФРН є інформація про те, оригінали яких документів слід подавати в тих чи інших випадках. Як відзначає почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш, заявники не завжди уважно читають або взагалі нехтують цією інформацією. "Ми в цьому переконуємося постійно, відповідаючи на запитання людей, які телефонують на нашу гарячу лінію. Можу сказати, що скарг на роботу саме візового центру в Харкові до нас не надходило", - сказала Гавриш в інтерв'ю DW. Вона також нагадала, що завданням візового центру є прийом документів, їхня перевірка, переправлення до посольства ФРН в Києві, а потім назад до Харкова. За її словами, візовий центр не відповідає за ухвалення рішення щодо видачі візи або відмови та за зміст документів.

Попит тільки зростатиме

З 10 червня за дорученням посольства ФРН в Україні візові центри в Одесі, Львові, Донецьку та Харкові значно спростили процедуру отримання шенгенських віз. Проходити співбесіду тепер не треба, а документи від тих, хто багато подорожують, а також від тих, хто їде до ФРН уперше, приймає і німецьке посольство у Києві, і візові центри в регіонах, але за додаткову плату. У Харкові заявники сплачують близько 630 гривень, з яких 370 гривень - консульський збір, інша сума йде на оплату послуг центру. Для пільгових категорій населення послуги дешевші. Документи від заявників розглядаються не більше 7 днів. За даними почесного консула ФРН в Харкові, центр наразі обслуговує близько 50 людей на добу, і якщо зараз звернутися, то дату для подання документів буде призначено на початок липня.

Для порівняння: посольство в Києві, за її словами, нині призначає такі зустрічі на серпень. "Якщо попит зростатиме, а "аншлаг" ми прогнозуємо в липні-серпні, і це будуть не тільки мешканці Харкова, а ще, приміром, Дніпропетровська, то центр може збільшити пропускну спроможність до 100 -150 людей на добу",- каже Гавриш. Вона також додає, що статистичні дані щодо кількості заявників на отримання шенгенських віз будуть дуже важливими для авіаперевізників, які можуть ухвалити позитивне рішення щодо відкриття регулярного авіарейсу з Харкова до Німеччини. Поки що такого рейсу немає. Харків’янка Віра Дмитрівна дуже хоче, щоб він з'явився. Щоправда, вона уточнює, що "для пенсіонерів бажаний low-cost", тобто авіаперевізник з нижчими цінами на квитки та обмеженою кількістю послуг для пасажирів, і "краще - німецький".

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 233 разів

Додати коментар


Оновити

новости Battlefiel4
портал недвижимости